024.jpg0022.jpg025.jpg

یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 07:27

فرجام شیرین برجام/ ايران خنديد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خانه تبليغات: محمدجواد ظریف و فدریکا موگرینی با قرائت بیانیه مشترکی آغاز اجرای برجام را اعلام کردند. اوباما با صدور فرمانی، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کرد. اتحادیه اروپا نیز لغو تحریم‌ها خود علیه ایران را اعلام کرد.

 

دقایقی پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی همه گام های ایران برای رسیدن به روز اجرای برجام را تایید کرد و بیانیه مشترک ظریف و موگرینی در راستای اجرای برجام و لغو تحریم ها علیه ایران قرائت شد، رئیس جمهوری در صفحه توییترخود نوشت: برجام به فرجام رسید. خدا را سپاس می گویم و در مقابل عظمت شما ملت صبور سر تعظیم فرو می آورم. این سربلندی و پیروزی بر شما مبارک.

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه ايران نيز به مناسبت اجرای برجام و لغو تحریم‌ها پیامی در فیس بوک منتشر کرد.
ظریف نوشت: دوستان سلام؛ با حمایت و مقاومت شما برجام اجرایی شد و تحریم ها رفع گردید. حال نوبت همه ماست که با بهترین بهره برداری از شرایط جدید، همدل و همزبان برای ساختن فردایی بهتر تلاش کنیم. شاد و سربلند باشید.
همه این‌ها خبرهای مهمی است که از شب گذشته تاکنون در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفته و در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و نظرات مخالف و موافق برمی انگیزاند.
تب و تاب ها در اندک زمانی دیگر فرو خواهد نشست و آنچه مهم می شود نحوه برخورد و حضور در دروه ای است که پساتحریم نامیده می شود. حضور در دوره پساتحریم به همان اندازه که می تواند امیدوارکننده و فرصت ساز باشد می تواند خطرناک هم باشد. این دوره را باید با احتیاط آغاز کرد و با اندیشه گام برداشت. حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در ایران به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد که این مهم قطعا رونق عرصه تبلیغات را در پی خواهد داشت. اما آنچه نباید از نظر دور داشت این است که فعالان اين عرصه نيز بايد در فرصت باقيمانده آمادگی لازم براي رقابتي سالم؛ آنچه که اين سال‌ها چندان وجود نداشته، را کسب کرده تا پس از سال‌ها شاهد فضايي متفاوت در حوزه تبليغات کشور باشيم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.