024.jpg0022.jpg025.jpg

چهارشنبه, 23 دی 1394 ساعت 09:35

وقتي شهر بوي تبليغات فرهنگي مي‌گيرد/ اجراي کمپين شهروند سالم از سوي شهرداري تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خانه تبليغات: شهرداري تهران با همکاري وزارت بهداشت اجراي کمپين شهروند سالم را در دستور کار خود قرار داده و بخش عظيمي از رسانه‌هاي محيطي شهر تهران به اجراي اين کمپين اختصاص يافته‌است.


 

طرح هاي اين کمپين آثار برگزیده گرافیست‌های برجسته‌ای است که طی کارگاهی سه روزه، طرح‌های خود با موضوع "شهروند سالم" را ارئه کردند و آثار برگزيده اين کارگاه به منظور فرهنگ سازی در حوزه سلامت هم‌اکنون بر روی بيلبوردها، عرشه‌های پل و پرتابل‌های شهری در معرض دید عموم قرار گرفته است.
جملات ارائه شده در این طرح‌ها نيز با همکاری کارشناسان و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بررسی و تایید شده است و هدف از آن ایجاد حساسیت در شهروندان نسبت به توجه به سلامت فردی و خانوادگی، مضرات استفاده بی رویه از نمک، چربی های اشباع شده، ترویج تغذیه سالم و دیگر پیام‌های سلامت عمومی است.


کمپين شهروند سالم در مدت اجراي خود تا به امروز توانسته نظرات جمع کثيري از اهالي هنر، سياست و کارشناسان حوزه‌هاي مختلف اجتماعي را به خود جلب کرده و آنان را وادار به واکنش کند و آنچه بيش از همه توجهات را جلب مي‌کند پرداختن به تابوي ايدز در جامعه آن هم از سوي شهرداري و در اين حجم وسيع تبليغاتي است؛ موضوعي که بايد به فال نيک گرفته شود.
در ادامه به بخشي از اين واکنش‌ها که در وبسايت رسمي سازمان زيباسازي شهر تهران منتشر شده، مي‌پردازيم:
دکتر عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: کمپین شهروند سالم نشان می دهد که شهرداری فقط به فکر عوارض گرفتن از مردم و ساخت و ساز نیست بلکه به سلامت شهروندان نیز اهمیت می دهد که این اقدام جای تشکر و قدردانی دارد.
دکتر کوروش جعفریان، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران: سازمان زیباسازی شهر تهران از درآمد اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی چشم پوشی کرده و وارد عرصه سلامت شهروندان شده است و با توجه به اینکه آموزش زمانی اثر بخش است که تکرار شود و با تکرار چاره ای جز تبعیت برای شهروندان باقی نمی ماند این کار سازمان زیباسازی جای تقدیر دارد.
بهروز نعمتی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی: کمپین شهروند سالم یک کار فرهنگی ، خوب و تاثیر گذار است.
جمعی از بازیگران تئاتر و سینما نيز طی یاداشت‌هایی جداگانه نسبت به طرح کمپین "شهروند سالم" واکنش نشان داده و در صفحات اجتماعی، به درج نظرات خود نسبت به این طرح اقدام کردند.
مرضیه برومند: نخستین بار از دیدن آثار جاودانی هنرمندان نقاش ایران و جهان بر روی بیلبوردهای بزرگراه ها و خیابان‌های شهرمان شگفتزده شدم، چندی بعد تصاویری از کتاب‌های گوناگون بر روی تابلوهای تبلیغاتی به وجدم آورد و اینک که شعارهای مربوط به بهداشت و سلامت را به جای تبلیغ کالاهای مصرفی و لوکس می‌بینم بسیار شادمانم و احساس آرامش می‌کنم، ای کاش اینگونه حرکت های فرهنگی نوآورانه و موثر تداوم داشته باشد.
مسعود رایگان: چقدر دیر، چرا این همه دير به صرافت افتادیم؟ ولی به هر تقدیر اقدام بی سابقه حوزه سلامت وزارت محترم بهداشت زنگ‌های هشدارش را به صدا در آورد تا نشان دهد تا چه اندازه سلامت جسمی و روانی شهروندان ایرانی در معرض خطر قرار گر فته‌اند؛ از بیماری ایدز گرفته تا مصرف بی رویه قند و نمک و تغذیه بد معروف به فست فودی برای این حوزه مهم و حیاتی است. اقدام در این راستا را ارج می‌نهم و دست مریزاد می‌گویم. به اين امید که حوزه سلامت با سلامت و آگاهی مسیر خود را تا پایان ادامه دهد.

براي تماشاي ساير طرح‌هاي اين کمپين تبليغاتي اينجا را کليک کنيد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.