024.jpg0022.jpg025.jpg

سه شنبه, 15 دی 1394 ساعت 13:01

خیریه‌ها ابزار تبلیغاتی جناح های سیاسی نشوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان کرمان تاکید کرد: خیریه ها مراقبت کنند ابزار تبلیغات جناح‌های سیاسی نشوند و از انجام اموری که شائبه تبلیغات انتخاباتی دارد پرهیز کنند.


محمد اسلامی در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی کرمان با تأکید بر اینکه خیریه‌ها باید در آستانه انتخابات در استفاده از موقعیت‌های دولتی چشمشان باز باشد، اظهار کرد: گروهی در انتخابات، از خیریه‌ها به‌عنوان ابزار بعضی از جناح‌ها استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه باید در جلسه‌ای به مسئولان خیریه‌ها تذکرات قانونی لازم داده شود، ادامه داد: اگرچه برخی خیریه‌ها عالمانه وارد مسائل سیاسی می‌شوند اما گروهی نیز از روی غفلت وارد این مسائل می‌شوند که باید قوانین را برای آن‌ها بازگو کنیم.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات گذشته پرونده‌هایی درزمینه جرائم خیریه‌ها داشته‌ایم، گفت: مصرف وجوه در اختیار خیریه‌ها به نفع انتخابات و کاندیدا جرم محسوب می‌شود و باید در این زمینه هشدارهای لازم را به خیریه‌ها داد.
معاون پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان کرمان بابیان اینکه خیریه‌ها از انجام کارهایی که شائبه تبلیغات برای کاندیدایی خاص و یا جناحی خاص دارد پرهیز کنند، ادامه داد: خیریه‌ها در آستانه انتخابات کارهای عادی و روتین را دنبال کنند.
اسلامی با اشاره به اینکه خیریه‌ها مورد اعتماد مردم هستند و بودجه‌ای آن‌ها از ناحیه مردم تأمین می‌شود، بیان داشت: اگر خیریه‌ای غیر از چارچوب تعریف‌شده از منابع در اختیار استفاده کند خیانت به مردم کرده است.
وی بابیان اینکه خیریه‌ها منشأ خیروبرکت هستند، تصریح کرد: زیر پا گذاشتن قانون توسط خیریه‌ها باعث دل‌زدگی مردم به مسائل حق و ناحق و کمک نکردن به این نهادها خواهد شد.
معاون پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان کرمان عنوان کرد: نباید به اعتماد مردم ضربه زد چراکه اگر کارهای خیر بر روی زمین بماند مردم زمین خواهند خورد.
منبع: مهر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.